راهنمای خرید قهوه + ترفندهای تشخیص بهترین قهوه

راهنمای خرید قهوه + ترفندهای تشخیص بهترین قهوه

از نظر اغلب مردم ایران و حتی جهان، هیچ نوشیدنی نمی تواند به اندازه یک فنجان چای و یا قهوه به آن ها انرژی بدهد و تمام خستگی های آن ها را برطرف کند. اگر شما نیز جز آن‌ دسته از افرادی هستنید که به خوردن قهوه علاقه زیادی دارید پس بدون هیچ شکی می توان گفت که شما هم مثل ما تا به امروز به خوردن این نوشیدنی، به صورت هر روز وابسته شده اید! سوالی که برای اکثر علاقه مندان قهوه پیش می آید این است که، چگونه می توان قهوه خوب و با کیفیت را تشخیص داد؟ ما در این مقاله از سایت کافینه، راهنمای خرید قهوه را به شما ارائه می کنیم.

۴ ترفند برای خرید قهوه خوب 😉

 برای خرید قهوه باکیفیت و خوب، باید به یک سری نکات مهم توجه ویژه ای داشت. در ادامه این نکات را برای شما شرح می دهیم.

  • همیشه قهوه را به شکل دانه های درسته خریداری کنید

 یکی از مهم ترین نکات، در راهنمای خرید قهوه، خریدن آن به شکل دانه های دسته می باشد. البته برای دارا بودن بهترین و عالی ترین حالت عصاره کشی شده قهوه، باید بتوانید تا خود شما دانه های قهوه را، به بهترین‌ شکل ممکن به ذرات ریز و پودر مانند تبدیل نمایید. در صورتی که شما قهوه مورد نظر خود را به صورت آسیاب شده و پودر شده خریداری کنید، ممکن است آسیاب نمودن قهوه به بهترین شکل انجام نشده باشد، بنابراین نمی توان روند عصاره کشی دانه های قهوه را با بهترین کیفیت مشاهده نمود.

طعم و مزه دانه های قهوه، نسبت به حالت آسیاب شده و پودری آن، بسیار تازه تر و با کیفیت تر است. در صورتی که شما قهوه را در همان روزی که آسیاب شده است دم نمایید، یک فنجان قهوه بسیار خوش بو و خوش طعم خواهید داشت. به طور معمول قهوه هایی که آسیاب شده هستند، خیلی سریع خواص و بوی خوب خود را از دست می دهند. و پس‌ از گذشتن مدت زمانی در مغازه کهنه شده و کیفیت خوبی ندارند‌. راه حل دیگری که به مصرف قهوه تازه کمک میکند آسیاب دستی قهوه است که میتوانید در هر مکانی قهوه را خودتان با توجه به نوع قهوه ساز آسیاب کنید و مصرف نمایید.

  • قهوه اصل خریداری کنید، قهوه هایی که کیسه های هواگیری شده باشد.

یکی دیگر از اصولی که باید در راهنمای خرید قهوه بیان کرد، این است که شما حتما قهوه را به صورت اصل و به صورت بسته بندی شده خریداری نمایید. البته که می توان قهوه اصل را به صورت شفته و باز خریداری نمود. اما خرید قهوه به صورت بسته بندی خیلی با اطمینان تر است. زیرا پس از گذشت زمان بر اثر مجاورت هوا خشک و اکسیده نمی شود.

در صورتی که خود شما قهوه ها را تفت می دهید و دستگاهی که دارید به بسته بندی با هواگیری مجهز نمی باشد، تا حد امکان سعی کنید قهوه را که تهیه می کنید حداقل در‌ دو هفته پیش تفت داده شده باشد. توجه کنید که هرچه قدر میزان مدت زمان تفت دهی قهوه کم‌تر باشد، کیفیت قهوه شما بهتر‌ خواهد بود.

  • روی بسته بندی قهوه دنبال مدت زمان تفت دهی آنبگردید

یکی دیگر‌ از ترفند های راهنمای خرید قهوه، مدت زمان‌ تفت دهی آن است. مدت زمان تفت دهی قهوه باید حدود ۲ تا ۳ هفته پیش از تاریخ روز باشد. زمانی که می خواهید قهوه اصلی رو تهیه کرده و خریداری نمایید، در صورتی که زمان تفت دهی بر روی بسته بندی قهوه ذکر نشده بود، حتما از باریستا و یا فروشنده قهوه در این مورد سوال کنید.
در صورتی که فروشنده مدت زمان تفت دادن قهوه را نمی دانست و یا برای او مهم نبود، از جای دیگر‌ قهوه اصل را خریداری کنید. زیرا معمولا همه فروشندگان حرفه ای قهوه، مدت زمان تفت دهی قهوه را می‌دانند.

زمان تفت دادن قهوه روی عطر، طعم و مزه قهوه تاثیر بسزایی دارد.

  • دانه های قهوه نباید چرب باشند

در صورتی که دانه های قهوه بیش از حد چرب و روغنی بود نباید آن را خریداری کنید. روغن زیاد روی دانه قهوه نشانه این است که دانه ها بیش از حد نرمال تفت داده شده اند. اگر‌ دانه های قهوه زیاد تفت داده شوند، تمامی دیواره سلول قهوه خراب می شود. و روی طعم‌ عطر قهوه تاثیرات منفی می گذارد.

نکته: قهوه ای که تهیه میکنید باید مناسب با دستگاه قهوه ساز خود به عنوان مثال اگر از موکاپات استفاده میکنید قهوه مناسب برای موکاپات را خریداری کنید.

بهترینقهوه هایی که باید آن ها را امتحان کنید

  • قهوه ترک و فرانسه
  • قهوه ساده قدیمی
  • کارامل ماکیاتو
  • قهوه آمریکانو

 ما در این مقاله راهنمای خرید قهوه را به شما عزیزان ارائه کردیم.

شما می توانید انواع قهوه ها را با بهترین کیفیت و با قیمت مناسب را از سایت کافینه تهیه کنید. این سایت معتبر بهترین قهوه ها را به شما ارائه کرده و اصل بودن آن ها را تضمین می کند.

این مقاله برای شما مفید است: بهترین قهوه برای رفع خستگی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
امین موزیری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *