قهوه مناسب برای موکاپات

بهترین قهوه برای موکاپات - کافینه

قهوه مناسب برای موکاپات چه نوع قهوه ای است و اگر قصد داریم با موکاپات قهوه را آماده کنیم به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم. همانطور که میدانید موکاپات وسیله ای است که برای ساخت قهوه اسپرسو استفاده می شود.

پس در ادامه به قهوه های مناسب برای موکاپات یا اسپرسو‌ساز گازی میپردازیم.

چه قهوه هایی برای موکاپات خوب است؟

همانطور که گفته شد موکاپات ابزاری است که میتوانیم با آن قهوه اسپرسو تهیه کنیم. اکثریت نوع و نژاد قهوه برای موکاپات مناسب است و تفاوتی نمیکند اما اینکه آن قهوه چطور آسیاب شده باشد اهمیت خیلی زیادی در کیفیت قهوه دارد.

پیشنهاد می‌شود در خرید قهوه برای موکاپات از قهوه های تازه آسیاب شده استفاده کنید تا عطر و طعم واقعی قهوه را از دست ندهید. اگر قصد خرید قهوه از مغازه و کافه های شهر خود دارید حتما بگویید قهوه تازه آسیاب شده به شما داده شود و چه بهتر که همان لحظه در حضور شما دان قهوه مورد نظرتان آسیاب گردد یا اینکه با آسیاب دستی قهوه خودتان در منزل آسیاب کنید.

نکته: آسیاب موکاپات متفاوت است، در ادامه توضیح داده میشود که هنگام خرید چه نکاتی باید رعایت شود.

قهوه های تازه رست با آسیاب سفارشی در کافینه

هنگام خرید قهوه مناسب برای موکاپات چه بگوییم؟

همانطور که گفته شد نوع قهوه برای قهوه جوش ها و اسپرسوساز موکاپات چندان حائز اهمیت نیست. چیزی که بیشترین اهمیت را دارد، نوع آسیاب قهوه و فاصله زمانی آسیاب شدن قهوه تا مصرف است. که تاثیر خیلی زیادی رو قهوه دم شده است.

نوع آسیاب قهوه مناسب موکاپات: هنگام خرید قهوه اسپرسو برای موکاپات باید به کسی که قهوه را آسیاب میکند گفته شود که قهوه برای موکاپات است تا درجه آسیاب را برای موکاپات تنظیم کند. معمولا پیشنهاد میشود درجه آسیاب ریز باشد.

برای گرفتن کرما قهوه مهم است یا موکاپات؟

یکی از نکاتی که تقریبا اکثر علاقه مندان نوشیدنی قهوه به آن توجه می کنند و علاقه مند هستند، کرما یا خامه قهوه است. بسیاری از افراد فکر میکنند باید قهوه ای انتخاب کنند که که کرمای خوبی دهد اما اینطور نیست و البته بی تاثیر هم نیست. برای انتخاب قهوه ای که کرمای خوبی دهد کافی است همین نکته ساده را بدانید که قهوه های روبوستا کرما دهی بیشتری دارند نسبت به قهوه های عربیکا.

اما چیزی که برای کرما گرفتن از قهوه اسپرسو بیشتر اهمیت دارد، وسیله ای است که شما با آن میخواهید قهوه تهیه کنید. موکاپات ها معمولا در این زمینه بسیار ضعیت هستند و دلیل آن فشار کم آب است.

اما موکاپات موکاکرم تولید شده است و این مشکل را حل کرده تا شما بتوانید با موکاپات هم قهوه ای با کرمای خوب میل کنید. پس اگر کرمای قهوه برای شما اهمیت دارید و دوست دارید قهوه را با کرم بیشتر میل کنید از موکاپات های موکاکرم استفاده کنید.

نکاتی برای بهبود کیفیت قهوه گرفته شده از موکاپات

قهوه مناسب برای موکاپات - کافینه

بسیاری از افراد این باور را دارند که قهوه هایی که با موکاپات تهیه می‌شود کیفیت ندارد، که این باور اشتباه است. شاید اسپرسویی که با موکاپات درست میکنیم به اندازه اسپرسوهای تهیه شده از دستگاه اسپرسوساز خانگی و صنعتی خامه دهی نداشته باشند اما این به معنای بی کیفیت بودن آن نیست.

اما چند نکته وجود دارد که بسیار ساده است اما کیفیت اسپرسو تهیه شده از موکاپات را افزایش میدهد و میتوانید بهترین قهوه اسپرسو را با موکاپات تهیه کنید:

استفاده از فیلتر موکاپات

فیلتر های کاغذی که به تازگی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد راه حلی خیلی عالی برای خامه دهی بیشتر و غلظت بیشتر قهوه نهایی از موکاپات است. فیلترها معمولا برای انواع موکاپات ها وجود دارد که حتما پیشنهاد میشود تهیه و استفاده کنید.

موکاپات سالم باشد

سلامت موکاپات از مواردی است که خیلی از قهوه دوستان به آن توجه نمی کنند. بعضی مواقع ممکن است موکاپات موقع بستن قسمت های مختلف آن به درستی روی هم قرار نگیرند. بیرون زدن بخار از خروجی موکاپات پیش از دم آمدن اسپرسو، از نشانه های خراب بودن قهوه جوش های گازی یا همان موکاپات است.

تنظیم شعله زیر موکاپات:

شعله زیر موکاپات در کیفیت قهوه اهمیت دارد و اگر شعله نامناسب مانند خیلی کم یا زیاد باشد موجب سوختن قهوه درون موکاپات میشود. برای جلوگیری از سوختن قهوه بهتر است شعله ملایم و خیلی کم نباشد چون بدنه موکاپات داغ میشود. اما نیازی به حساسیت بیش از حد نیست.

چه قهوه ای برای موکاپات بخرم؟

قهوه ای که برای موکاپات استفاده میشود باید خصوصیاتی مثل آسیاب مناسب و ترکیب مناسبی داشته باشد که طعم قهوه خروجی مناسب باشد.

یکی از قهوه هایی که کافینه برای اسپرسو مناسب است اسپرسو ویژه است که میتوانید هنگام سفارش گزینه آسیاب را روی موکاپات قرار دهید تا با درجه آسیاب مخصوص موکاپات برای شما آماده سازی شود.

برای مشاهده مشخصات و قیمت آن روی محصول زیر کلیک کنید:

جمع‌بندی

چیزی در کیفیت قهوه نهایی تهیه شده از موکاپات اهمیت دارد نوع قهوه نیست، بلکه طرز تهیه و درجه آسیاب و زمان آسیاب است که باعث می شود قهوه ای که از موکاپات میگیریم غلظت و طعم خوبی داشته باشد یا خیر. و در نهایت سعی کنید بهترین موکاپات را خریداری و استفاده کنید زیرا تاثیر زیادی در کیفیت قهوه دارد.


این مقاله برای شما مفید است: بهترین قهوه اسپرسو

 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 14 میانگین: 3.9]
امین موزیری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *