بهترین نوع قهوه برای رفع خستگی

بهترین قهوه برای رفع خستگی - کافینه

بهترین نوع قهوه برای رفع خستگی و افزایش انرژی برای کار، قهوه های کافئین بالا هستند. در ادامه قهوه کافئین بالا را معرفی و بررسی میکنیم تا در نهایت بتوانیم بهترین قهوه مناسب خود را انتخاب کنیم.

برای رفع خستگی نژاد عربیکا یا روبوستا بهتر است؟

شاید سوال شما هم باشد که برای رفع خستگی و افزایش انرژی قهوه عربیکا مصرف کنیم یا قهوه روبوستا. تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا در طعم و میزان کافئین است. اگر قصد شما از مصرف قهوه رفع کسلی و خستگی است، باید قهوه های روبوستا را انتخاب کنید زیرا دارای کافئین بیشتری هستند اما طعم آنها تلخ است.

لازم به ذکر است که قهوه های عربیکا کافئین کمتری دارند اما طعم آنها خوشایندتر و بیشتر ترش مزه هستند.

قهوه 100 درصد روبوستا

از زمان گذشته تا کنون در میان افراد و قشرهای مختلف جوامع دلایل بسیاری برای علاقه به نوشیدن قهوه وجود دارد و به جرات می توان گفت اصلی ترین دلیل آن است که قهوه باعث می شود افراد سرحال، شاداب و مدت زمان بیشتری بیدار باشند، یا بهتر است بگوییم قهوه نوشیدنی است که به وسیله آن افراد خوابالودگی را از خود دور می کنند. بنابراین قهوه به دلیل انرژی بخش بودن و اثر آرامش بخشی محرک اعصاب از میزان محوبیت بالایی در بین افراد برخوردار است.

  • شاید به نظر بسیار ساده بیاید اما قهوه باعث می شود که در طول روز آرامش شما افزایش یافته و خلق و خوی بهتری داشته باشید.

همان طور که می دانید قهوه حاوی کافئین است و اثراتی که قهوه دارد ناشی از این ترکیب می باشد که سازوکار آن بدین شرح است:

در درون سلول افراد ماده ای به نام آدنوزین وجود دارد که نقش های مختلفی را برعهده دارد. یکی از نقش های ماده آدنوزین کاهش فعالیت سیستم عصبی فرد است. بنابراین هرساعت که بدن در حال فعالیت است و در طول روز بیدار است مقدار آدنوزین افزایش می یابد به گونه ای که درشب هنگام احساس خستگی و خواب حس غالب در بدن خواهد بود.

جالب است بدانید که ساختار کافئین در قهوه بسیار شبیه به ساختار ماده آدنوزین است و با مصرف قهوه کافئین آن جایگزین آدنوزین در گیرنده های مربوط به آن می شود و حس خستگی و خواب جای خود را به انرژی و سرزندگی می دهد. بنابراین بهترین انواع قهوه برای رفع خستگی و افزایش انرژی، قهوه های کافئین بالا هستند.

تیک - کافینه در متن پیش رو انواعی از قهوه کافئین بالا را برای رفع خستگی معرفی و مورد بررسی قرار می دهیم تا در نهایت بتوانید بهترین نوع قهوه را متناسب با عادات و سلیقه مصرفی خود انتخاب کنید و در این مورد مطمئنا با توجه به ذائقه شما یک یا چند نوع از قهوه های کافینه انتخاب مناسبی خواهد بود.

کدام نوع قهوه برای رفع خستگی پیشنهاد میشود؟ ترک، اسپرسو یا قهوه‌های فوری

همانطور که میدانید ترک و اسپرسو روش های دم آوری قهوه هستند. اما چون موضوع ما در مورد بهترین قهوه برای رفع خستگی است سریعا به اصل مطلب میپردازیم و از حاشیه ها دوری میکنیم.

پیشنهاد ما برای انتخاب قهوه هنگام خستگی، یک فنجان قهوه اسپرسو است. اما انتخاب شما بستگی به شرایط و سلیقه شما دارد.

پیشنهاد می شود تا حد امکان از قهوه های فوری دوری کنید و به قهوه های تازه رست یا تازه آسیاب شده روی بیاورید.برای تشخیص قهوه خوب مقاله راهنمای خرید بهترین قهوه را بخوانید!تا چقدر مجاز به مصرف کافئین هستیم؟

این یک امر طبیعی است که قهوه به علت دارا بودن ماده کافئین خستگی و خواب آلودگی را از بین می‌برد. اما باید به مقدار مصرف کافئین در هر وعده و در طول روز دقت داشته باشد.

مصرف کافئین بیش از حد مجاز میتواند به شما آسیب برساند و باعث مسمومیت شود. اینکه در طی رو چه مقدار کافئین مصرف کنید، بستگی به ظرفیت شما و بدنتان دارد. ما پیشنهاد میکنیم درگیر اعداد و فنجان نشوید و با توجه به مصرف روزانه قهوه و تاثیر هر فنجان قهوه بر روی بدنتان و شناختی که از خود دارید تصمیم بگیرید.

اما دقت کنید بیش از حد مصرف کردن قهوه و کافئین، به صورت مداوم باعث مقاوم شدن بدن شما در برابر کافئین میشود و اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

(مشاهده و خرید قهوه های مناسب برای از بین بردن خستگی)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 3.6]
امین موزیری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *